PCT TAVSİYESİ

Androjenler(Testosteron,Öströjen vb) Hormonlar ve Steroidler Bölümü

PCT TAVSİYESİ

Mesajgönderen albay00 » Pzt Kas 14, 2016 1:19 pm

12 haftalık 400 mg deca,,, 500 mg testo cypionat kürüne gircem.Bunun PCT si için tecrübeli arkadaşların bu konuda ayrıntılı cevabını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim herkese...kolay gelsin.
albay00
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0

Re: PCT TAVSİYESİ

Mesajgönderen albay00 » Sal Kas 15, 2016 9:10 am

albay00 yazdı:12 haftalık 400 mg deca,,, 500 mg testo cypionat kürüne gircem.Bunun PCT si için tecrübeli arkadaşların bu konuda ayrıntılı cevabını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim herkese...kolay gelsin.

KİMSE YAZMAMIŞ ? :(
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Sal Kas 15, 2016 11:00 am

Çünkü bu başlıktan bir önce açılmış olan başlıkta aynı soru Rooturk tarafından cevaplanmış :)

Re: Deca kürü Pct
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen albay00 » Sal Kas 15, 2016 7:50 pm

ati88 yazdı:Çünkü bu başlıktan bir önce açılmış olan başlıkta aynı soru Rooturk tarafından cevaplanmış :)

Re: Deca kürü Pct

rooturk un ne yazdığını anlayamadım ben...basitçe anlayacağımız şekilde cevap verebilecek yok mudur acaba ?
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen ati88 » Çrş Kas 16, 2016 9:54 am

Kür içinde;
Estrojen kontrolü için: Arimidex
Testislerde gerileme olmaması için:
Her hafta 2 x 250 IU hCG

Kür bittikten sonra ise;
Nolvadex:
Doz verilmemiş ama tahminimce şöyle:
4 hafta boyunca her hafta her gün: 40/40/20/20
Aromasin:
Benim için günlük 6.25 mg, doğrusu ise estrodial seviyesine bakıp değerlendirmek gerek.
Estrojen konusunda hassas olan kişilerde günlük 12.5-25 mg'a kadar çıkabilir.
Laxogenin:
Kullanmadım ama Rooturk burada bahsettiği için kullanmaya karar verdim.
Evolutionary sitesinde 4 hafta boyunca günlük 50-100 mg olarak kullanılabileceği belirtilmiş
http://www.evolutionary.org/laxogenin/

Şimdi soru PCT olarak sorulmuş ama burada kür sırasında Arimidex ve hCG kullanılması tavsiyesi var.
Bunun iki nedeni var. Hem testosteron hem de nandrolone aromatize olan maddeler. Estrojen seviyesi kür içerisinde çok yükselirse karaciğerde üretilen SHBG isimli proteinin miktarını arttırabiliyor. SHBG seviyesi artmış ise kür bittikten sonra bile kolay kolay düşmüyor. SHBG'nin artmaması adına Arimidex kullanarak estrojen seviyesi kontrol altına alınıyor. Gerçi yüksek estrojenin prostat büyümesi, kanseri, yüksek tansiyon, kemik erimesi, jinekomasti riskleri de var ama PCT ile ilgili olan kısım SHBG artışı. Yükselen SHBG kür bittikten sonra doğal testosterona bağlanarak işlevsiz kılıyor. Yani testisler normal testosteron üretim kapasitesine dönse bile SHBG nedeniyle üretilen testosteron kullanılamıyor (Bunu Free testosterone, Free DHT testleriyle anlamak mümkün)
hCG ise kür sırasında testisterde gerileme olmaması için kullanılıyor. hCG aromatizaysonu arttıracağı için yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü estrojen seviyesini kontrol altına almak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen albay00 » Prş Kas 17, 2016 10:57 am

ati88 yazdı:Kür içinde;
Her hafta 2 x 250 IU hCG

Kür bittikten sonra ise;
Nolvadex:
Aromasin:
Benim için günlük 6.25 mg, doğrusu ise estrodial seviyesine bakıp değerlendirmek gerek.
Laxogenin:
Evolutionary sitesinde 4 hafta boyunca günlük 50-100 mg olarak kullanılabileceği belirtilmiş

Şimdi soru PCT olarak sorulmuş ama burada kür sırasında Arimidex ve hCG kullanılması tavsiyesi var.
Bunun iki nedeni var. Hem testosteron hem de nandrolone aromatize olan maddeler. Estrojen seviyesi kür içerisinde çok yükselirse karaciğerde üretilen SHBG isimli proteinin miktarını arttırabiliyor. SHBG seviyesi artmış ise kür bittikten sonra bile kolay kolay düşmüyor. SHBG'nin artmaması adına Arimidex kullanarak estrojen seviyesi kontrol altına alınıyor. Gerçi yüksek estrojenin prostat büyümesi, kanseri, yüksek tansiyon, kemik erimesi, jinekomasti riskleri de var ama PCT ile ilgili olan kısım SHBG artışı. Yükselen SHBG kür bittikten sonra doğal testosterona bağlanarak işlevsiz kılıyor. Yani testisler normal testosteron üretim kapasitesine dönse bile SHBG nedeniyle üretilen testosteron kullanılamıyor (Bunu Free testosterone, Free DHT testleriyle anlamak mümkün)
hCG ise kür sırasında testisterde gerileme olmaması için kullanılıyor. hCG aromatizaysonu arttıracağı için yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü estrojen seviyesini kontrol altına almak gerekiyor.

tıp doktoru gibisiniz yeminle...ne iş yaptığınızı sorsam ayıp eder miyim ?
albay00
Yeni Üye

Mesajgönderen Rooturk » Prş Kas 17, 2016 3:13 pm

albay00 yazdı:
ati88 yazdı:Kür içinde;
Her hafta 2 x 250 IU hCG

Kür bittikten sonra ise;
Nolvadex:
Aromasin:
Laxogenin:

tıp doktoru gibisiniz yeminle...ne iş yaptığınızı sorsam ayıp eder miyim ?

Tıp doktoru gibi değiliz türkiyedeki tıp doktorlarından daha bilgiliyiz (Sporcu doktorları hariç). Git bir hastaneye bir ürologa deca kullandım , yada trenbolone kullandım ne yapmam gerekiyor diye sor ne dediğimi anlarsın ben sordum ordan biliyorum. Malesef hastanelerdeki doktorlarımız gerek sporcu gıdaları gerekse steroidler ve peptitler hakkında o kadar zır cahiller ki saç baş yolduruyorlar. O yüzden ezbere yorum yapmayın. Saygılar...
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Mesajgönderen ati88 » Prş Kas 17, 2016 4:17 pm

Sentetik steroidleri geçtim, daha hala erkek vücudunun doğal hormonlarının nasıl olması gerektiğini bilmeyen doktorlar var.

Hala testosteron eksikliğinin tedavisi için 2 - 3 haftada bir Sustanon 250 öneriyorlar. Ondan sonra gelsin inişler çıkışlar, saçma sapan yan etkiler. İçinde propionate esteri olan bir karışımın en fazla 2 günde bir veya hergün yapılması gerektiğinin bilincinde değiller.

Yaş ile birlikte Aromatase enziminin artacağını, SHBG'nin artacağını DHT dönüşümünün azalacağını bilmiyorlar. Genç birisinde atıyorum total testosteron 700 değeri cinsellik ve fiziksel açısından yeterli ise, daha yaşlı bir erkek için aynı Free testosteron ve DHT değerlerine ulaşabilmek için 1500 değeri, ilave olarak da estrojen kontrolü için bir AI gerekli olabiliyor.

Şimdi yeni bir doktor deniyorum. Haftada bir 125 mg Sustanon kullandırıyor. Estrojen ve propionate kaynaklı saçma sapan dalgalanmalar var. 3 günde bir 50-60 mg kullanmayı teklif ettim ama ilk 12 haftayı bu şeklikde tamamlamamı istiyor. Hem de AI kullanmadan. Dediğim gibi, doktoru deniyorum. 3 günde bir enjeksiyonu kabul etmezse başka doktor bulmam gerekiyor. Malesef ilaç kategorisinde Sustanon'dan başka bir seçenek de yok.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Mesajgönderen asker » Cmt Kas 26, 2016 4:20 pm

Arkadaşlar oncelikle küre girecekler pct muhakkak yapsınlar. Bende geçen sene kasım 11 de azosperm teşhisi kondu. 4 aylık evlilik sonucu ve sertlesme sorunuyla bişeylerin ters gittiğini anladım. Eşimle urolog a gittik ve sperm sayisi sifir çıktı. Menı de canlı sperm e rastlanmadi. Sağ testis yukarda ve ciddi problem var dedi. Haftada 1000 yani 4 ampul bile bazan sustanon ve tren kullandığımı söyledim ama urolog sanmam dedi. Daha sonra endokrin e gittik. Ve kan tahlili sonuçları lh ve fsh sıfıra yakın cikti . Biri 0.60 biri 0.55 . Endokrin e yaklaşık 6 7 ay ilaç kullandığımı ve PCT yapmadığımı söyledim. Bana ilaç vermedi 3 ay sonra gel dedi. 3 ay sonra lh 1. 58 e çıktı şubat ayında. Mayıs da ise 2.58 e yükseldi lh. Ve sperm 18 milyon fakat hareket sıfır çıktı. Daha sonra diyet yapıp 96 kiloya düştüm ve 3 ay sonra ağustosta 16 milyona düştü. Dünya Sağlık örgütüne Who ya göre en az 39 milyon gerekli. Sonra bal keçiboynuzu prengny klomen ve trendal verdi doktor. Pregnyl 3 4 ampul yaptım. Ve son test sonucum toplam sperm sayisi 60 milyon fakat klas a ileri hareket %8.3 çıktı. Doktor direk tüp bebek önerdi. Toplam sperm çok önemli değil hareket önemli diyor. Şimdi PCT bilen arkadaşlardan ricam bu saatten sonra ne yapmam gerekir. Eşim çocuk da çocuk diye tutturuyor. Kendim kamuda memurum. Tüp bebeğin devlet bi kısmını tamamlıyor ama tamamını değil. Artı garantisi de yok. Eşimde problem yok. Sorun benim zamanında PCT yapmamam. Atı 88 arkadaşımızın dediği gibı urolog lar boş. İlk gittigim urolog sonuç sıfır çıkınca bana çocukken kabakulak geçirmişsin. Sağ testisin kasık da dedi. Oysa yüksek dozda gonadon ve sustanon kullanmıştım. Nitekim lh ve fsh geçen sene sıfır çıkmıştı. Birde total testosteron hormönüm 222 cikti. Referans aralığı 250 ve 800 kusur arası. Oysa internette 280 minimum değer diye. Benim total testosteron düşük. Sanırım serbest de düşük. Şimdi çocuk istiyoruz sustanon vuramiyorum testo yükseltmek için. Çünkü testisi baskiliyo. Sizce ne yapmalıyım. Lütfen arkadaşlar yardımcı olun. Doğal yoldan fındık fıstık ceviz yıkıyorum zaten . Artı zma yada başladım. Ama sanırım total testo yükselse hareket de artacak. Devlet hastanesi doktoru hiçbişey demedi. Sadece 35 35 yaş üstüsün direk tüp bebek dedi. Tedavi uzun sürer dedi. Bende dr bey toplam 60 milyon sperm sayisi var. Dedim... Bana sertçe toplam sperm önemli değil anlamıyor musun sen hareketlilik önemli dedi. 500 milyon sperm olsun bi boka yaramaz dedi direk . Moral bozma konusunda mükemmel drlarimiz . Ne pregnyl ne sperm artirici vermedi. Bir kez ozele gitmiştim 16 çıktığında o klomen ve trendal vermişti. Pregnyl de 2 tane 1500 verdi. Sizce ne yapmaliyim
asker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Mesajgönderen Rooturk » Cmt Kas 26, 2016 6:37 pm

Yukarıda okduğuma göre Haftada 1000 Mg Sustanon ve Trenbolone kullanmışsınız ve yazdığınıza göre 6- 7 ay kullanmışsınız ve pct yapmamışsınız yahu kızacam ama kızamıyorum şu duruma bir bak. Trenbolone zaten anlatmaya gerek sustanonda keza öyle ikiside birbirinden beter testis baskılama konusunda birde önlem almazsanız işte sonuçlar böyle oluyor. Şimdi diyeceğim o ki öncelikle geçmiş olsun. Pct için geç kalmışsın öncelikle onu belirteyim. Eğer kürden önce herhangi birşeyiniz yok ise testisler normal çalışıyor ve ereksiyon problemi yok ise sıkıntınız kür bitiminden sonraki 2 sene içerisinde düzelicektir doğru beslenme gıda takviyesiyle vs. Ancak kürden öncede böyle sıkıntılar var ise ancak bir miktar toparlarsınız.

Pct yapmasanız dahi 10-12-14-16 hatta 20 haftalık kürden bile çıksanız vucut kendini toparlar ancak biraz uzun sürer. Erkekliğinizi öldürmez yani korkmayın yıllarca kür yapıp hiçbir önlem almasanız dahi yıllardan bahsediyorum testisler küçülür büzüşür ancak çeşitli tedavilerle eski haline döner. Doktorların cahil oldugu konusundada hem fikiriz o ayrı bir konu. Kürden çıkıpta preglyn ' in işe yaramadığı vucudun duyarsız kaldığı durumlarda vucudun kendi testosteronunu üretemediği ve fh lsh salgısı olmadığı tamamen körelmiş testislerde yani triptorelin asetat kullanımı yapan bazı vucutcular mevcut ancak bunlar yıllarca kür yapan insanlar hiç ara vermeden. (Bu size bir öneri değil çünkü siz azda olsa testo ve sperm üretiyorsunuz) kafanıza göre triptorelin vurmayın dahada beter olursunuz bilgi amaçlı yazıyorum.

Birde şunu belirteyim Steroidler önlem alınmadan kullanıldıgında testislerde atrofi yapabilir , büzüştürür , üretimi durdurabilir vs. ancak şimdiye kadar hiç testislerin yerini değiştiren bir steroid türüne rastlamadım yani aşağıda olan testistinizi kasığınıza çıkartmaz. Yani sanıyorum ki bu sizin kürden önce olan bir probleminiz ? Testisin biri kasıkta demişsiniz çünkü ? Yani bunu steroidler yapmaz. Bunun için Sn. Doktor bir operasyon yapmayı önermedimi acaba kasıkta olan testisi yumurtalığa indirmek için merak ettim doğrusu. Bu durumda olan ergenlere preglyn verip testisi yumurtalığa indirmeye calısırlar yada gnrh analogları kullanırlar inmezse operasyonla cerrahi yoldan indiriyorlar o yüzden merak ettim.

Doktor olmamakla birlikte sizin asıl probleminiz bence yukarıda kalan testisiniz. Muhtemelen tek testis üretim yapıyor kasıkta olan testis ya üretim yapmıyor yada kısmen yapıyor. Bence o problem çözülürse sizinde bişeyiniz kalmaz gibime geliyor. Çünkü ne takviyesi yaparsak yapalım tek testis çalışıp diğerinin işlevi yoksa yada kısmen varsa boşa kürek çekmenin alemi yok. Siz bunu bir araştırın yukarıda kalan testis faalmi üretim yapıyormu ? aşağı indirmenin yolu varmı ? bi araştırın derim. çünkü sağlıklı bir üretim için iki testisinde yumurtalık içerisinde olması gerekiyor. Ancak şöylede bir durum var testislerin verimli çalışabilmesi için uygun sıcaklıkta olması gerek yumurtalıklar ile kasıklardaki sıcaklık aynı değil yani kasığınızdaki sıcaklık testisin verimli çalışması için uygun değil işlevini tamamen yitirmiş olabilir böyle bir durum varsa geç kalınmış olabilir ameliyatta fayda etmeyecektir. Ancak bunun ameliyatları yetişkinler içinde mevcut ve hali hazırda yapılıyor düzgün bir ürolog bulursanız cerrahi yöntemle sorununuz umarım düzelir.

Preglyn LH salgısını taklit eder ancak Klomifen sitrat LH ve FSH üretmesi için vucudu uyarır aklınızda bulunsun. Nolvadex ' de keza öyle ancak ben nolvadexi hem testo üretimini arttırması ve LH vs FSH üretimi için daha verimli buluyorum. Nolvadex kullanılabilir. Ancak dediğim gibi kürden önce birşeyiniz yoksa ve bu sorunlar kürden sonra olduysa buna eminseniz.

Gıda takviyesi sormuşsunuz gıda takviyesi olarak önerebileceklerim ;

Sabah ve Akşam 1 Çorba Kaşığı Soğuk Press Keçi Boynuzu Özü ve Aynı Anda 200IU E vitamini (Yani Sabah ve Akşam 400IU E Vitamini)

1 Tatlı Kaşığı Taze Polen ve Organik Suda Çözülmüş Propolis (Çok Faydasını Görürsünüz Özellikle Propolisin) Neptune Marka Propolis Organiktir.

Gece Yatarken B Complex / 450 MG Magnezyum / 25 Mg Üstü Çinko - 3000 Mg DAA (D Aspartik Asit)

Çinkoyu Günde 75-100 Mg alabilirsiniz kendisi doğal aromataz inhibitörüdür.

Doğal Gh salgılatan Gnrh/Ghrp peptitleride işe yarar. Ghrp6/Ghrp2/Ipomoralin ile Kombine Cjc 1295 Benim tercihim Ghrp6/Cjc1295 Dac olurdu.

1 saatten fazla ağır spor yapmayın (vucudunuzda ilaç yoksa) testosteron seviyeniz iyice düşer.

Bel bölgesinde yağlanma varsa kurtulmanız gerek bel bölgesinde yağlanma doğal testo salınımını aşağı çeker ve şeker içeren gıdaları tamamen kesseniz iyi olur.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Sonraki

Dön Androjenik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir