Testosterone ve Su tutma Halsizlik

Androjenler(Testosteron,Öströjen vb) Hormonlar ve Steroidler Bölümü

Testosterone ve Su tutma Halsizlik

Mesajgönderen ybk993 » Cmt Eyl 29, 2018 11:44 pm

Merhaba arkadaşlar ben hipogonadizm hastasıyım. 4 yıldır 2 haftada 1 ampul sustanon kullanıyorum. Ben futbolcuyum. Son 2 yıldır inanılmaz bir halsizlik yorgunluk kaslarda ağrı ve su tutma sıkıntım var. Arimidex kullanıyorum ve diyetim tam her gün kardiyom da var. Bana yardımcı olabilir misiniz
ybk993
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Testosterone ve Su tutma Halsizlik

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 01, 2018 5:06 am

Öncelikle protokolünü değiştirmeni öneririm. Sustanon artık batı ülkelerinde tercih edilen bir ilaç değil.
Amerika'da cypionate, enanthate ve Nebido var, Sustanon yok. Enanthate veya cypionate tercih ediliyor.
İngiltere'de enanthate, Nebido, ve Sustanon var. Artık Sustanon yerine enanthate tercih ediliyor.

Protokolünü haftada iki kere enjeksiyon yapacak şekilde değiştirirsen büyük ihtimalle Arimidex'e ihtiyaç kalmayacaktır. Şu anda kullandığın haftalık 125mg protokolü normalde E2 seviyeni çok yükseltmemesi gereken bir protokol ama bir seferde 250mg enjekte etmek E2'nin yükselmesine neden oluyor.

1ml'lik enjektörler al ve Sustanon ampulünü açtıktan sonra 3 tanesine 0.25 ml çek. Ampulde biraz ailaç kalacaktır ama 4. enjektöre yetecek kadar kalmayabilir. Haftada iki kere 0.25ml enjekte ettin taktirde hem toplamda aynı dozu kullanıyor olacaksın, hem de ani yükselme ve düşmeler olmayacak.

İkinci olarak protokolüne haftafa iki HCG eklemeyi düşünmelisin. Harici testosteron kullanımında testistlerde sadece testosteron üretimi durmuyor. Çok önemli iki hormon olan pregnenolone ve DHEA üretimi de duruyor. HCG hem biraz testosteronu arttırır, hem de pregnenolone ve DHEA üretiminin de devamını sağlar
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Re: Testosterone ve Su tutma Halsizlik

Mesajgönderen ati88 » Pzt Eki 01, 2018 5:20 am

Doktor kontrolünde olduğunu ve kan tahlillerini yaptırdığını düşünüyorum ama sana iki haftada bir Sustanon protokolü veren bir doktora açıkçası güvenmem. Bu yüzden kendi kan tahlillerini yaptırmanı öneririm.

Toplam ve serbest testosteron, SHBG, E2, prolaktin, iki kere bakılacak
Birincisi iki haftalık Sustanon enjeksiyonunu yapmadan hemen önce.
İkincisi enjeksiyonu yaptıktan 48 saat sonra.

Bunun yanında, sabah aç karnına DHEA, DHEA-S, pregnenolone, kortizol, Vitamin D3, B12, homosistein, CRP, magnezyum, çinko, selenyum, FT3, FT4, TSH, parathormon, anti-TG, anti-TPO

Son olarak da uyku apnesi için uyku araştırması yaptırmanı öneririm.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Dön Androjenik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir