İnsülin hakkında yardım lütfen

Büyüme hormonu Peptidler(İgf-1,Mgf,Insulin) İle İlgili Bilgi ve Sorularınızı Paylaşabilirsiniz

Re: İnsülin hakkında yardım lütfen

Mesajgönderen angelcold » Cmt Ara 29, 2012 7:59 am

Mirallas yazdı:
UncleO yazdı:
Mirallas yazdı:Insulin benim kullanmayı önermediğim bir ilaçtır. Growth ile kullanmıyorsan hatta pişman olacağın bir ilaçtır. Zaten tehlikesinden ve risklerinden bahsettim.. Kesinlikle çocuk oyuncağı değil.. Her nekadar insülin ile kıyaslamak doğru olmasa da, primobolan ın önerilen dozajı 2 haftada 100 mg dır. Veya sustanon un önerilen dozajı 250 mg dır.. Sen body ci olunca ve ilaçı asıl amacının dışında kullanınca haftada 500mg primo kullanıyosun tabi yada haftada 750mg sustanon.. ozaman bunları kullanan herkese "naptın sen kardeşim" diyelim..
Ha tabiki bunların insulin kadar ciddi tehlikesi yok ama onlarda sonuçta hormonlarınla oynuyosun.. İnsulin i doktor kontrolünde kullanmak diye birşey yok arkadaşım.. Steroid ler için de yok bu ihtimal.. İnsülin cycle larına göz atarsan zaten önerdiğim dozajları göreceksin.. bende kullandım3 haftalık cycle 40iu / gün.. Kullanmadığım şeyi başkasına tavsiye etmem zaten.. Yada kulaktan dolma bilgilerle burada artislik yapmak için millete tavsiye vermem... Zaten yazdıklarımı dikkatle okursan görürsün, önermediğim birşey olduğunu..

Benim yazdıgımı bir sitem gibi görmüşsün sanırım. Lakin değil yanlış anladın gibime geliyor. Bu iş yapılacaksa illaki bir cok profesyonelde gördüğüm sekilde anlattım... şekli bu şekildeydi bir anda bırakanlarda yan etkiler ve yüksek doz kullananlarda cok ciddi sorunlar oluştu kimse önermez bunuda biliyorum.. lakin insülin söz konusuysa cok asırı dikkat edilmesi ve defalarca kullanılması gerekir. Bilgi almak isteyen arkadas bunları gözardı etmesin sonuçları bir daha geri dönülemez biçimde olabilir.

Yok yanlış anlama yok.. tabiki çok ciddi sonuçları olan bir ilaç. kalıcı beyin hasarı bırakma riski v.s.
kullanacak kişi kesinlikle bilinçli biri denetiminde kullanmalı..
anlaşamadığımız noktalar şunlar:
birincisi dozaj.: bilinçli kullanımla 20-40 iu abartılacak kadar yada "naptın sen arkadaşım" "insanları öldüreceksin" diyecek bi dozaj değil.
ikincisi doktor kontrolünde kullanmak: hiçbir doktor amacı dışında insülini denetimi altında kullandırmaz :)

Sevgiler saygılar..

Birincisi; "bilincli kullanımla" kullansın belirtilen dozajları arkadaş daha sonra kendisinden dinleyelim böylece herkese ışık tutmuş oluruz. Önerilen dozajın sonucunu ben cok merak ediyorum kendi adıma.
İkincisi; var böyle doktorlar iyi araştırılmalı. meslek etiği dısına cıkmaktalar belki ama bulanları gördüm cevrede. Sevgiler, saygılar benden.[/quote]

açıkçası profesyonel bir body building musabık sporcusuyla görüştüm bu konu hakkında kendisi başlangıç dozajının günlük 4-6 iü ve max dozajının 12-16 iü olduğunu ve maksimum kullanım süresinin 6 hafta olduğunu söyledi. ayrıntı olarak , yemek yedikten sonra kullanılması gerektiğini çünkü yemekten önce zaten kan şekeri seviyesinin düşük olduğunu söyledi. ve kısa esterli 6 saatllik etkisi olan bir insülin kullanmamı ve birini kahvaltıdan sonra diğerini idmandan sonraki yemekten sonra kullanmamı ve arada en az 6 saat zaman farkı olmasını söyledi.

Şahsi görüşüme gelince , 40iü açıkçası bana da çok fazla geldi. Ben okuduğum makale ve araştırmalarım sonucunda genelde 4-8 iü arası bir dozaj gördüm kullanımlarda. Ben de tercihimi bu yönde yapmak istiyorum. Belki senin dediğin 40 iü şeklinde kullanım dozajı olan başka bir insülin olabilir yani normal kullanım dozajı 40iü olan. Bilemiyorum. Ama dediğim gibi bu dozajlar çok geldi bana kaldı ki ben profesyonel bir sporcu değilim , yarışma amacım da yok , musabık değilim , sadece body building'i yaşam tarzı edinen ve hayatındaki en büyük hayali vücut geliştirmek olan biriyim hepsi bu :)

Teşekkürler , saygılarımla.
Hayallerini gerçekleştiremiyorsan neden yaşıyorsun , asla pes etme ve asla tatmin olma! Sınırsızı ve sonsuzu iste , mümkün olanla yetinme!
angelcold
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 20

Önceki

Dön Büyüme Hormonu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir