AŞIRI ANTRENMAN YAPTIĞINIZIN ÜÇ İŞARETİ

Antreman Programları ile İlgili Tecrübelerinizi Paylaşabilir Uyguladığınız Program ile İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

AŞIRI ANTRENMAN YAPTIĞINIZIN ÜÇ İŞARETİ

Mesajgönderen Hammerstorm » Pzt Kas 05, 2012 4:14 pm

Aşağıdaki maddelerden biri size kendinizi hatırlatıyorsa, daha akıllı bir antrenman programına geçmelisiniz.

İyi Uyumuyorsunuz
Vücudunuz siz uyurken dinlenir ve kaslar başta olmak üzere kendisini yeniler. Ancak aşırı antrenman yaparsanız ne kadar yorgun olursanız olun uykuya dalmak zorlaşabilir. Bunun nedeni kortizol isimli stres hormonunun vücudunuzda tav
an yapmış olması ve bunun vücudunuzun rahatlamanıza engel olmasıdır.

Her Zaman Yorgun Hissediyorsunuz
Özellikle antrenman konusunda yeniyseniz, çalışmalarınızı günde bir saatten haftada dört kereyle sınırlandırmalısınız. Eğer bundan fazla antrenman yaparsanız, kaslarınız dinlenmek ve yenilenmek için yeterli zamanı bulamaz. Çalışmalarınız da boşa gitmiş olur.

Hiç Acıkmıyorsunuz
Aşırı antrenman adrenalin gibi hormonların salgılanmasına yol açar. Bu da kalp atışınızı hızlandırır ve iştahınızı keser. Eğer yeteri kadar beslenmezseniz, spor salonunda harcadığınız çabalar boşa gitmiş olur. Bunu yaşamamak için gün boyunca belirli aralıklarla ve sürekli olarak protein tüketmelisiniz.
İDMAN-BESLENME-DİNLENME
Kullanıcı avatarı
Hammerstorm
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 112

Re: AŞIRI ANTRENMAN YAPTIĞINIZIN ÜÇ İŞARETİ

Mesajgönderen Saffet0618 » Çrş Eyl 24, 2014 3:59 pm

Kendimden örnek vereyim; squat ve deadlift hareketlerini 4 er set yaptıktan sonra ön bacak arka bacak ve kalf ve karın kaslarını da çalıştırdıktan sonra saate baktığımda 1.5 saat geçmişti ve hard core çalışmıştım. Salondan çıkarken bacaklarımı merdivenlerden kaldıramıyordum. Akşam eve gittim ve bolca proteinli beslenme uyguladım. Uykuya gelince dediğiniz gibi bende uyuyamadım. Dedikleriniz doğru ama bu aşırı antreman yapmak zararlı birşey değil. tam aksine kas geliştiren birşey. eğer böyle aşırı antreman yapan varsa uyumaya konsantre olsun yatmadan önce glutamin ve zma (derin ve deliksiz uyku) takviyesini alsın 2 bardak süt içsin (kazein içerir) ertesi gün 300 gr karb. 150 gr protein alsın. sonra aynı antremanı tekrarlamak için kaslarının dinlenmesini beklesin.

SIkıntı aşırı antreman yapmakta değil, hardcore çalıştıktan sonra gereken zamanı vücuda vermemekte. Testosterone kullanan birisi bu zamanı kısa tutabilir ama harcore bir deadlift yapan kişi kaslarına 3-4 gün dinlenme süresini vermelidir.

unutmayın kaslarınız siz antreman yaparken parçalanır, yemek yerken gereken ihtiyacını alır ve gece aldığı besinleri ve testosterone hormonunu kaslara göndererek tamir eder. eğer bugün sert bir şekilde çalıştığınız kas grubunuza 3-4 günlük dinlenme ve beslenmeyi vermezseniz kaslarınız büyümez küçülür ve aşırı antreman yapmış olursunuz.
No Supplement
No Steroids
Yes Biceps Curl 40KG
Yes Bench Press 90KG
Yes Deadlift 80KG
Kullanıcı avatarı
Saffet0618
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen hanylmz » Cum Eki 03, 2014 1:00 pm

hardcore çalışma 1.5 saat olmaz 45 dk geçen antremanlarda ne kadar pre workout alsanız bile katabolizma harekete geçer ve kas yıkımına başlar.Ben 95 kg deadlift 3x6 yaptıgım zamanlar bile antreman sürem en geç 50 dk yı bulmustur.%65 beslenme %30 workout %5 dinlenme diye düşünüyorum.
hanylmz
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 7

Mesajgönderen falcone » Cum Eki 03, 2014 1:59 pm

Bu alametlerin hepsi de bende zuhur etti fakat mümkün lmdukça ağır çalışmazsam adeleler de kendini tamir etmek maksadıyla daha az protein talep edeceklerdir diye biliyordum ve azami kuvvet sarfediyordum.
. Neticede primabalon - sustanom kürüm hiç mümbit geçmedi. Ben de aynı ilaçlarla ikinci kür aynı faydayı sağlamaz da ondan böyle oldu, diye tahayyül ettim.
Takriben iki hafta sonra boldenom - t.propinat kürüne başlayacağım inşallah daha faydalı olacak, lakin aynı ilaçlarla bir kür daha yapmalımıyım bilmiyorum.

Veya ne, nasıl yapmalıyım.
falcone
Forum Duayeni

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 14

Dön Antreman Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir