Neden Personel Trainer ?

Personel Training Kişisel Antrenörlük ile İlgili Tecrübe ve Önerilerinizi Paylaşabileceğiniz Alan

Neden Personel Trainer ?

Mesajgönderen Overall » Pzt Ağu 13, 2012 9:56 am

21. yüzyılda artık sanayileşmenin ve teknolojinin gelişmesiyle beraber insan hayatı büyük bir koşturmacanın içine girmiş fast food beslenme alışkanlıkları yüzünden masabaşı iş(hareketsizlik) ve sağlığa zararlı pek çok olumsuz faktörler(stres,alkol vb.) hayatımıza daha çok adapte olmaya başlamıştır.Bu yaşam koşulları yüzünden insanlar bedensel güç olarak zayıflamakta zayıflık yada aşırı kilo problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır.Bu kişinin kalp-damar tansiyon hastalıkları,fıtık,eklem problemleri ve hatta psikolojik olarak kişinin özgüvenini zayıflamasına neden olmaktadır.Spor salonları ve spor hayatımızın bu noktasında devreye girer çünkü sağlıklı bireyler olarak yaşamak istiyorsak fiziksel olarak egzersiz ve spor yapmamız gerekmektedir.

Her spor salonuna giden sağlıklı ve düzgün spor yapıyormudur ?

Genel kanının aksine spor salonuna her yazılan kişi sağlıklı yada profesyonel seviyede spor yapıyor sayılmaz.Bunun başlıca nedenleri arasında artık spor salonlarının gün geçtikçe daha kalabalık hale gelmesi ve salonda görevli olan hocaların üyelere tam anlamıyla yetişememesinden dolayı kaynaklanır.Spor yapan kişi beklediği ilgi ve hizmetin karşılığını göremeyince beklediği verimi alamaz(Hatta spor esnasında başında hoca bulunmadığı için yanlış hareket yapan ve sakatlanan bir çok kişiye rastladım.).Buda kişiyi spordan soğutur bir nevi sağlıklı yaşam ve vücuduyla ilgili değişime yeni adım atan kişinin bu amacı hayal kırıklığıyla sonlanır.

Personel Trainer(Kişisel Antrenör) Amacı nedir ?

İşte personel trainerlar tam bu noksanlıktan doğan ihtiyaca cevap verirler.Çünkü spora verim almak için başlayan kişiyi idmanın başlangıcından bitişine kadar saniye saniye gözetim altında tutar.Kişinin mevcut yağ oranı beden kitle indeksine göre uyguladığı beslenme ve idman programıyla alınan verimin maksimum düzeyde olmasına olanak sağlar.

Personel Trainer ile çalışmanın artıları nelerdir ?

- Spor esnasında yapılacak yanlış yada eksik bir hareket sonucu spor sakatlanmaları riski büyük oranda azalır hatta hemen hemen hiç yaşanmaz.

-Kişi hizmet süresi boyunca idman yaparken personel trainerı sayesinde daha iyi motive olur ve idman verimi doğal olarak artar.

-Spor yapan bireyin amacına göre idman programı idman çeşidi yapılır.(fitness,pilates veya body building)Bu sayede gereksiz programlar otomatikman elenmiş olur direk kişinin amacına giden yolda idman ve çalışma programı uygulanır.

-Spor yapan kişinin yaşantısına ve beslenme tarzına göre katı olmayacak ve spor yapan kişiyi beslenmeden soğutmayacak şekilde ideal bir beslenme programı belirlenir.
SteroidForumTr - Admin
Kullanıcı avatarı
Overall
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 46

Re: Neden Personel Trainer ?

Mesajgönderen lennox77 » Sal Ağu 14, 2012 5:54 pm

zaman ilerledikçe artık personal trainer kavramı daha da oturacak ve insanlar hem zaman hem de para tasarrufu için personal trainer tercih edecekler. İstanbul'da gelişmeye başlayan bir sektör,Ankara'da henüz bir oturmuşluğu yok büyük salonlarda (spor saraylarında) daha çok veriliyor,ama oralara gitmek için de personal trainer olan kişinin ne kadar süre o komplekste kalacağını iyi araştırmak gerekiyor
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen _BlackLight_ » Sal Eyl 10, 2013 9:14 pm

tabıkı kımsenın bılgısı ve tecrubesı kısıyı tanımadan sorgulanamaz ama ulkemızde personel traınıng yapan ve televızyona cıkan ınsanlarında bılgısıne ne kadar guvenılır tartısılır bence
_BlackLight_
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 110

Mesajgönderen fatih.k » Sal Eyl 10, 2013 10:01 pm

ne demek güvenilir.biz bu işi amerikalı ya da avrupalılardan mı öğrenicez.he getir buraya amerikalı kıçı kırık bir hoca (amerikalı ya) daha mı güvenilir olacak.lütfen bu işi büyütmeyelim.nasa üssü inşa etmiyoruz.antrenman bilgisi,anatomi,fizyoloji bilgisi olay bu.inanın Türkiye de amerikalı hocalara taş çıkartacak insanlar tanıyorum.lütfen taşlamayalım.
fatih.k
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen _BlackLight_ » Sal Eyl 10, 2013 10:09 pm

yoo gayette taşlanmayı hakediyor türkiyede ki ÇOĞU personel trainer ekonomisi saglam olup iyi bir komplex acan biri cok cok rahat bu işi götürebilir.mutlaka ülkemizde bu işi yapan herkes çok kötü bilinçsiz degil ancak BANA yani kendi görüşüm olarak ters geliyor ülkemizde neredeyse her kanalda plates training bilmem ne programı var ama bunu halka indirgedigimizde bu ilgiyi göremiyorlar neden acaba.
_BlackLight_
Yeni Üye

Mesajgönderen fatih.k » Çrş Eyl 11, 2013 1:15 am

bu işi pilatese sakın ha sakın indirgemeyelim.personel trainerden bahsediyoruz.pilates sadece bu yolda ucuz bir enstrüman.nefes al nefes ver yok iç kaslar yok merkez kaslar bunlar sadece ucuza satılan etin suyu.farklı şeylerden bahsediyoruz _BlackLight_.
fatih.k
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen _BlackLight_ » Çrş Eyl 11, 2013 7:28 am

mutlaka aynı degıller ben ornek vermek amacıyla soyledım ki zaten ısını ıyı yapanlara soylenecek soz yok.ama yeterınce bılgı sahıbı olmadan bu ısı yapmaya calısan twıtterden tavsıyeler veren cokca adam var.ben acıkcası bı ınsanın vucudna bakarak ona saygı duymam yada meslekı acıdan gelısıp gelısmedıgını anlayamam
_BlackLight_
Yeni Üye

Mesajgönderen lennox77 » Çrş Eyl 11, 2013 2:06 pm

Pilates çok büyük bir pazar oldu.
Personal Trainer işini meslek olarak düşünen arkadaşlar pilates eğitimi de alırsa gelirini ikiye katlar düşüncesindeyim
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen asilx » Pzt Eki 13, 2014 11:00 pm

90 larda hocalık yaparken,öğrenciyken bu iş toplumun üst sınıfına ulaşmamıştı sayılı salonlar mahalle arası yerler vardı.2000 lerden sonra 5 yıldız otellerin spor salonlarıyla sektör başladı çok büyük rağbet gördü ve bir sür iş istihdamı yarattı ve tabi bu iş istihdamı 14 gün TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME FITNESS ve BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU 1. kademe antrenörlük kursuna katılan herkesi hoca yaptı.
4 yıl okul okuyup konu hakkındada tecrübe bilgi sahibi birisiyle 14 günde sertifika alan başka birisi aynı konumda oldu.Bu gün türkiyede 1.kademe antrenörlük kursu 4 yıllık eğitimle eşittir.
Sektör ne yazıkki yurt dışında gelişmiş ülkelerde olduğu gibi değil satış üzerine ilerler en meşhur spor komplekslerine ve iş ilanlarına bakın ne yazar! 25 yaşını aşmamış !
bu da gösterirki bilgi değil manken alınıp satış yapılacak reklam vs İyi bir hocayı aramak bulmak gerçekten zor belkide bir çoğunun işe ihtiyacı var ama 25 yaşında değil!
Bilinçli eğitimli toplum arz talep herşey bunların üzerine döner.
Okumayı araştırmayı merak etmeyi sevmeyen birisi bu işi gerçek anlamda yapamaz!
Yabancı dili birazda olsa bilmeyen biri bu işi gerçek anlamda yapamaz çünkü en basit bir konu hakkında binlerce kitap dergi makale bula bilirsiniz ama türkçe ne çevrildiyse sadece onunla kalırsınız.
Çok kapsamlı geniş bir iş hayat boyu yapılacak bir iş.
Kullanıcı avatarı
asilx
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen ozyel » Pzt Nis 06, 2015 1:51 pm

Merhaba Arkadaşlar ,
Personal trainer arıyorum . Yaklışık 2,5 yıldır düzenli olarak spor yapıyor ve program uyguluyorum . Belirli bir seviyeye geldim bu nedenle bir sonraki level için peronal trainer arayışındayım . Aynı zamanda beklentim gerekli kürleri de önerecek ve takip edebilecek seviyede profesyonel olması. İlgilenen arkadaşların ozyel@mail.com a ya da forumdan özel mesaj atmasını rica ederim.
ozyel
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Dön Personel Training

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir