bilek güreşi ve kol kırılması:(

Forum Dışı Güncel Kültür-Sanat ve Haberler Konusunda Paylaşım Yapabilirsiniz

Re: bilek güreşi ve kol kırılması:(

Mesajgönderen samet_61 » Sal May 05, 2015 11:28 am

aynen benexolu asla unutma gunde 2 tane alirdim ben .. emgyi sakin unutma sinirin geri donup donmeyecegiyle ilgili bilgi verecek o..
samet_61
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 41

Mesajgönderen enginyucel » Prş May 07, 2015 8:06 am

evet bugün iğneli emg çekildim median ulnar ve deltoitte sıkıntı yok fakat bulgular kısmında radial sinirin total lezyonu ile uyumludur diye yazıyor şimdi ne yapmam lazım senin tecrubence sinir lezyonunun 34. günü ence onarım için arayışlara girmem gerekiyor mu ??
enginyucel
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen samet_61 » Prş May 07, 2015 5:44 pm

enginyucel yazdı:evet bugün iğneli emg çekildim median ulnar ve deltoitte sıkıntı yok fakat bulgular kısmında radial sinirin total lezyonu ile uyumludur diye yazıyor şimdi ne yapmam lazım senin tecrubence sinir lezyonunun 34. günü ence onarım için arayışlara girmem gerekiyor mu ??

aynen bendekı durum total lezyon agır sınır hasarı demek beyın cerrahına sordunmu ne yapman gerektıgını beyın cerrahı yada mıkrocerraha hıc zaman kaybetmeden sor gecıkme her gecen gun zararına
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen enginyucel » Cum May 08, 2015 12:44 am

beni opere eden doktor emg için bu sadece ilk bulgu şuanda tinel bulgu mevcut( sinire biraz vurunca kasa gelen hareket ) birde prof.ftr doktoru da çekilen iğneli emg için iğneyi sadece 1 yere geçirmişler o yüzden yanış sonuç çıkmış dedi çünkü kendi birkaç hareketten sonra baş parmağımı ve işaret parmağımı biraz hareket ettirdi ve bu iyleşecek dedi şimdi çok kafam karıştı yarında bir beyin ve sinir doktoruna görünücem bakalım o ne dicek .
enginyucel
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Cum May 08, 2015 5:33 pm

enginyucel yazdı:beni opere eden doktor emg için bu sadece ilk bulgu şuanda tinel bulgu mevcut( sinire biraz vurunca kasa gelen hareket ) birde prof.ftr doktoru da çekilen iğneli emg için iğneyi sadece 1 yere geçirmişler o yüzden yanış sonuç çıkmış dedi çünkü kendi birkaç hareketten sonra baş parmağımı ve işaret parmağımı biraz hareket ettirdi ve bu iyleşecek dedi şimdi çok kafam karıştı yarında bir beyin ve sinir doktoruna görünücem bakalım o ne dicek .

ok ıyıulesecek dedıyse bekleyeceksın sınırın gerı dosnusu ıcın b12 yı ıptal etme
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen enginyucel » Pzr May 10, 2015 7:24 am

slm abim seni opere eden doktorun ismini verebilirmisin 2 doktorla daha görüştüm bunlar nörolog ikiside mikro onarım dedi bu opereden kaçışım yok sanırım 35 gündür 1mm gelişme yok parmaklarımda çok acil aabim
enginyucel
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Pzr May 10, 2015 7:40 am

enginyucel yazdı:slm abim seni opere eden doktorun ismini verebilirmisin 2 doktorla daha görüştüm bunlar nörolog ikiside mikro onarım dedi bu opereden kaçışım yok sanırım 35 gündür 1mm gelişme yok parmaklarımda çok acil aabim

doç.albay mustafa kürklü gatada disarda muaynéhanesi var ankarada sen hangi sehirdesin
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen enginyucel » Sal May 12, 2015 12:06 pm

ben hataydayım samet abi 2 gündür uğraşıyorum doktorlarla mustafa kürklü hocamız gata da tedavi etmez mi beni acaba 60 bin çok fena bir para abi sende tel numarası felan var mı öle araştırıyorum bu durum benimkide platinin altında kalmış olma ihtimali çok yüksek çünkü bugün 39.gün hala kımıldama yok bilekte ve parmklrda sende opere olur olmaz mı bilek oynadı hemen değişikşliği hissettin mi ?
enginyucel
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Sal May 12, 2015 7:31 pm

enginyucel yazdı:ben hataydayım samet abi 2 gündür uğraşıyorum doktorlarla mustafa kürklü hocamız gata da tedavi etmez mi beni acaba 60 bin çok fena bir para abi sende tel numarası felan var mı öle araştırıyorum bu durum benimkide platinin altında kalmış olma ihtimali çok yüksek çünkü bugün 39.gün hala kımıldama yok bilekte ve parmklrda sende opere olur olmaz mı bilek oynadı hemen değişikşliği hissettin mi ?
toplamda 3 ameliyat oldum ilk ameliyat hatakiydi platinin altina radial sinir sikismisti ameliyat sonrasi bile mustafa hoca net geri donus olur olmaz bisi diyememisti bekleywcez demisti 2.amwliyatta platini kaynamadigi halde cikaricam sinire basi yapmasin diye kolu her turlu kurtarririz onemli olan sinir demisti ve ameliyattan bir hafta sonra yeniden kolu kirdim 3.ameliyatta yeniden platin takti ve 1 haftada sinirde canlanma var yuzde 80 sinir geri donus yapacak dedi ameloyattan 3 ay snra bilegimi kaldieamiodum ama hafif kimildama basladi 8 ay sonra fizik tedaciyle beraber baya toparladi 1.5 yila yakin kolumda karincalanma gecmedi aala eskisi gibi olmayacak 2.5 seneye yaklasioruz eakiye nazaran tek fark dumbell presste sol kolla 35 kilo basabiosam sag kol 35 i 8 tekrar cikaramior ama bunada sukur suan 40 cm e dayadim o sakat kolu dikis izleri disinda cok bi sorun yok gatada ameliyat zor asker cocugu deilsen en yakin 3 ay sonraya zaman veriyorlarki senin suan dakika zaman kaybetmemen lazim her gecen gun sinirlerdeki nöronlarin öluuor en kisa zamansa iyi bir mikrocerrah veya sinir explorasyonu yapabilen bir beyin cerrahi bulabilmen mustafa hoca gayet basarili ama dedigim gibi ben disarsa ozel bir hastaneye misafir dr olaral getorttigim icin benim durum biraz tuzlu oldu ki buna sukur diyorum hataydaki dr lardan uzak dur beni mersinde ozel imc hastanesinde ilker karatas denilen sahis mahvetti burdakiler dr deil baytar...60 bintyek ameliyat degil 3 ozel hastanede olusan fiyat misafir dr olarak ameliyata giren doc prof vs genelde 15 bin ucret alirlar ayrica ameliyay oldugun hastanenin masraflari ki her hastanede ekioman yok gozlerine buyutec gibi bisi takiyorlsr sinir isi cok hassas ve zor is insallah duzelirsin neler yasadigini cok iyi anliyorum
samet_61
Yeni Üye

Mesajgönderen enginyucel » Çrş May 13, 2015 3:21 pm

bugün 1 nörolojiye daha göründüm tam opere olduğum yere sinirin geçtiği yere hafiften parmaklarıyla vurdu baş parmak ve işaret parmağında bişey hissediyormusun dedi çok hafif bir elektiriklenme hissediyorum dedim oda bana bu güzel bi gelişme dedi sonra emg sonuçlarıma baktı 3 hafta sonra yanıma kontrole gel dedi bir emg de ben çekecem dedi ona göre gelişme ollması durumunda bu şekilde devam ederiz olmaz ise siniri onarırız dedi ve beni eve postaladı tabi kullandığım ilaç olan beneksolu reçeteledi yani kısaca bizim memlekette suriyeden gelen delik deşik olmuş askerleri bir kaç ayda geri savaşmaya gönderiyorlar benim kıçı kırık kemiğimi tedavi ederken beni sakat bırakıyorlar yarın da prof.dr. hasan halleçeli ile randevum var yemin ederim öle bişey yok şu 1.5 ay içinde okuduğum makaleler ve izlediğim videolar ile humerus kırıklarında onlarca doktordan daha iyi opere ederim her 3 doktordan iki si kasap hayatımı maffettiler ve karşımda bu kadar sakin konuşmaları beni çok sinir ediyor inş katil olmam yarın son doktor ziyaretim 4 doktora göründüm 1 vakit kaybetme dedi 3 ü 2. emg yi bekle dedi yarında son dr ne derse ona göre adana da bir doktor bulacam sinirle ilgili mikro cerrah bu arada adana da tanıdığı iyi bir mikro cerrah var mı .. valla samet abi seninde kafanı şişirdim beni en iyi sen anlıyorsun
enginyucel
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Dön Geyik-Muhabbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir