Kırıklarda Anabolizan Kullanımı

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Kırıklarda Anabolizan Kullanımı

Mesajgönderen lennox77 » Cum Eki 26, 2012 12:22 am

Geçen ay yaşadığım talihsiz bir sakatlık yüzünden spora ara vermek zorunda kaldım. Bir darbeden dolayı şişen elim canımı çok yakmasa da eskisi gibi kullanamıyordum. Şişliğin ineceği düşüncesiyle bekledim,basit sporcu tedavileri uyguladım ama nafile. İnadımı kırıp doktora gittiğimde ise röntgendeki acı gerçeği gördüm: boksör kırığı ! Sol elimin yüzük parmağı ve serçe parmağının eklemlerinin bağlı olduğu yer artık bir kemik çıkıntısı gibi gözükmüyor dümdüz gözüküyordu,parmağım öyle bir kırılmış ki parçalana parçalana derin bir kırık oluşmuş. Alçının yeterli olmayacağı ve ameliyat gerektiği söylendi. Böylece elim kesildi kırık olan noktadan tel geçirildi ve sabitlendi. Kırığın iyileşme sürecinin 5-6 hafta,tekrar spora dönmenin de alçı çıktıktan sonra 2 hafta dinlenmeyle olabileceği söyleniyordu. Bu süre çok uzun bir süreydi ve bende kendi tedavimi uyguladım. Sporcu arkadaşlarımızın birçoğu bu sakatlığı yaşayabilir,o kadar basit oluşabilen bir kırık ki illa yumruk atmanıza gerek yok,sendeleyip elinizi ters bir noktaya çarpsanız bile bu kırık oluşabiliyor. Şimdi size alçı sürecinde uyguladığım yöntemleri anlatacağım. 4 hafta sonunda parmağımı sonuna kadar büküp kullanabiliyorum,ve parmaklarımın barı kavraması için sadece elimdeki bandajın çıkması yeterli olacak artık.

İlk hafta klasik alçı şikayetleriniz olabilir,geceleri ağrınız çok olacaktır ve sizi uyutmayacaktır. Bu 3-5 günlük zor süreç boyunca kritik nokta alçılı kolunuzu omzunuzdan oynatmamanız ve sabit tutmanız olacaktır. Daha sonra askılığa geçebilirsiniz. Askılığa geçtiğinizde de eğer benim gibi tel takılma durumu söz konusuysa telin kırık olan bölgeden oynamaması için yine omuzdan oynatmamaya dikkat edin. Kendim iyileşme yöntemi olarak DANABOL kullandım. Araştırmalarım sonucu kemik rahatsızlığı geçiren bazı hastaların danabol tablet kullanarak süreci hızlandırdıklarını gördüm. Kas gelişimi dozajıyla tedavi dozajını ayırt ederseniz hiçbir yan etki yaşamadan iyileşme sürecinizi yarı yarıya indirirsiniz. İlk haftanın geçmesini bekleyin,ikinci haftanın başında ağrılarınız azaldıktan sonra günde 20 mg alarak kullanmaya başlayın. Eğer teliniz varsa,bu 3 hafta sonunda çıkarılacaktır. Teliniz çıkarılıp alçınız daha açık bir hale getirildiğinde dozajı 30 mg olarak artırın. 3.haftanın başında bir pansumanınız daha gerekiyor bu süreçte kemiğinizi bükebildiğinizi göreceksiniz ve doktorunuzda şaşıracak . Yaklaşık olarak 25.gün de parmağınızı tamamen kapatıp açabildiğinizi göreceksiniz. Tabletleri almaya devam edin ve 30-32. gün gibi alçınızı açtırın. Daha sonra 20 mg a tekrar düşererek alçınızın açıldığı haftayı da bitirin ve kullanımı kesin. Parmağınız eskisi gibi olacaktır

NOT: Bu verdiğim önerileri kendi kırık seviyeme göre verdim,boksör kırığı,kırığın oluşma ve parçalanma durumuna göre daha erken de düzelebiliyor. Anatomik olarak parmak eklemlerinin kaynama süreci 4-6 hafta arasıdır,tekrar güçlenmesiyle 8 haftayı bulmakta.Benim gibi kesilip tel takılacak bir ameliyat geçirmiş olsanız bile bu süreci yarı yarıya indirmeniz mümkündür.
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Kırıklarda Anabolizan Kullanımı

Mesajgönderen Arnold » Cmt Oca 26, 2013 7:32 pm

kırıklarda 67-105kg arası sporcularda en etkili doz 100mg/hafta olmak üzere deca kullanımıdır. trende bu etki görülmemiş çünkü aromatize olmuyor.

kaynak:
Metabolism. 1990 Nov;39(11):1167-9
Effects of nandrolone decanoate on bone mineral content R, Righi GA, Turchetti V, Vattimo A
The effects of progestins on bone density and bone metabolism in postmenopausal women: a randomized controlled trial.
Arnold
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Oca 26, 2013 7:49 pm

Evet Deca zaten tıp dünyasında da bu amaçla kullanılabilen bir ilaç. Trenbolone zaten beşeri bir ilaç değil herhangi bir hastalıkta kullanılmıyor ama doping olarak kullanımında da dediğin gibi bir etkisi yok
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen Rooturk » Sal Ağu 04, 2015 8:39 pm

Benimde deca kürürnün ortasında sağ el serçe parmağı boksör kırığı olmuştu ameliyat oldum decayı hiç kesmedim 1 ay sonra teller çıkınca direk spora başladım
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir