Stres Kırıkları ve Steroidler

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Stres Kırıkları ve Steroidler

Mesajgönderen alper_becker » Cmt Haz 25, 2016 10:44 am

Arkadaşlar merhaba, ben düzenli hergün koşu yaptığım zaman ortalama 2 hafta sonra kaval kemiklerimin içi sızlıyor. Aynı zamanda düz barda barbellcurl hareketinde de ağırlığı arttırdığım zaman aynı şekilde kol kemiklerimin iç tarafları sızlıyor. Bunlara stress kırığı deniyormuş, kemiklerde mikro çatlaklar oluşuyormuş ve aşırı zorlamada kemik kırılmasına kadar gidiyormuş. Benim sorum şu;

Şimdi başka ülkelerde bu hastalığın tedavisi var. Mikro enjeksiyon ile kemiklere bir madde enjekte edip güclendiriyorlarmış. Fakat bizim ülkemizde sporcu hastanesi bile olmadığı gibi gittiğim doktorlarda şikayetimin ne olduğunu bile anlamıyor. Verdikleri cevap "spor yapma" oluyor.

Nandrolon hormonunun kemikler üzerinde etkili olduğunu okudum, içinizde benim çektiğim sıkıntıyı çeken, herhangibir şekilde tedavi edebilen veya küre girince bu şikayetin yokolduğunu söyleyebilecek varmı?

Bilgi verebilecek varmı? Şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
alper_becker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Stres Kırıkları ve Steroidler

Mesajgönderen ati88 » Pzt Haz 27, 2016 12:41 pm

Bildiğim kadarıyla sporcu hastanesi olarak Acıbadem hastanesinin Sporcu Sağlığı Merkezi var. Belki faydası olabilir diye paylaşmak istedim. http://www.sporcusagligimerkezi.com/

Bir de kemik sağlığı için kür içinde ve dışında D3 ve K2 MK-7 vitaminlerini önerebilirim.
D3 vitaminini günlük 10000 IU ve K2 MK-7 vitaminini günlük 200 mcg olarak kullanıyorum. Tren küründeyken bir ay kadar önce close grip bench press yaparken ön kolda bahsettiğiniz gibi bir ağrı olmuştu. Bir hafta ara verdikten sonra ikinci haftada ağrı geçmişti.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen asker » Cmt Oca 07, 2017 5:29 pm

160 170 kiloyla benç çalıştığımda bende de tendinit sakatlığı olmuştu. sol omuzun kolla birlikte başladığı yerde oluşmuştu. ayrıca önkolun üstü benç yapıp bitirip barı koyarken gücü kesersin ya zehir gibi yanıyordu. tarif edilmez bir acı oluşuyordu önkolun üstünde. eklem ve kemik için deca önerdiler. deca testo kürüne girdim. ki omuz sakatlığı ciddiydi. şnav bile çekemiyordum. ısınmadan ağır kilolarla çalışmanın yan etkisi. ama deca kürü iki ayda problemi çözmüştü
asker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Oca 09, 2017 9:49 pm

Stres kırığı farklı bir boyut
Tıbbi tavsiye almadan steroidlerle oynama
geçmiş olsun
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen asilx » Çrş May 03, 2017 3:12 pm

alper_becker yazdı:Arkadaşlar merhaba, ben düzenli hergün koşu yaptığım zaman ortalama 2 hafta sonra kaval kemiklerimin içi sızlıyor. Aynı zamanda düz barda barbellcurl hareketinde de ağırlığı arttırdığım zaman aynı şekilde kol kemiklerimin iç tarafları sızlıyor. Bunlara stress kırığı deniyormuş, kemiklerde mikro çatlaklar oluşuyormuş ve aşırı zorlamada kemik kırılmasına kadar gidiyormuş. Benim sorum şu;

Şimdi başka ülkelerde bu hastalığın tedavisi var. Mikro enjeksiyon ile kemiklere bir madde enjekte edip güclendiriyorlarmış. Fakat bizim ülkemizde sporcu hastanesi bile olmadığı gibi gittiğim doktorlarda şikayetimin ne olduğunu bile anlamıyor. Verdikleri cevap "spor yapma" oluyor.

Nandrolon hormonunun kemikler üzerinde etkili olduğunu okudum, içinizde benim çektiğim sıkıntıyı çeken, herhangibir şekilde tedavi edebilen veya küre girince bu şikayetin yokolduğunu söyleyebilecek varmı?

Bilgi verebilecek varmı? Şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Yine konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama,belki aynı problemden muzdarip arkadaşlar için yazıyorum,kısaca linkte bahsetmiştim http://www.steroidforumtr.com/viewtopic.php?f=17&t=729 koşudan kaynaklı stres kırıkları için linkte bahsettiklerimden önce 1.safha irdelenecek konu doğru koşup koşmadığınız,doğru adım atmadığınız,ayak anatomik yapınız,düz tabanlık içe dışa basma gibi durumlar çok önemli,bu bilgilere türkçe kaynaklarda yada türkçe sitelerde malesef ulaşamazsınız.
2.safha linkte yazdıklarım
3.safha beslenme.
Gelelim vücut geliştirme deki bileğin üstü,kolun iç tarafında ağırlığı bıraktıktan sonra meydana gelen şiddetli ağrılara,aynı yukarıda bahsettiğim durum aşırı çalışma ağır çalışma,bilinsiz çalışma,eksik beslenme.Hangi salona giderseniz gidin gözlem yapın ağırlık çalışan herkes max %100 çalışır,oysaki max çalışmalar yılın çok küçük bir kısmını kapsar,ardından dönemselleme dediğimiz farklı çalışma dönemlerine girilir ki bu vücudun hem toparlanması hem ileriye gitmesi için uygulanan basamaklamalardır."Tudor Bompa - Dönemle" kitabına baka bilirsiniz!.

iki ana nokta var 1. ağrıya neden olan sebeplerin ortadan kaldırılması yukarıda çok kısa değindim.
2.ağrılı bölgenin iyileşmesi için yapılacaklar önce minarel vitamin destekli beslenme,buz kompres,masaj,dinlendirme,kaval kemiği için fazla ayakta kalmama ve hava yastıklı ayakkabı.
Kullanıcı avatarı
asilx
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir