PCT TAVSİYESİ

Androjenler(Testosteron,Öströjen vb) Hormonlar ve Steroidler Bölümü

Re: PCT TAVSİYESİ

Mesajgönderen asker » Pzr Kas 27, 2016 8:10 am

Rooturk kardeşim öncelikle çok teşekkür ederim verdiğin değerli bilgiler için. Ben ara ara bikac yıl pct yapmadan kur yaptım. Parabolon yani tren türü ve sustanon gonadon kullandım. Ve pct yapmadım. Geçen sene tam bu ay kasım 11 de azosperm çıktığımda sağ testis yukarda ydi. Fakat o da ayaktayken. Bazan düşüyordu. Ultrason çekildi normal büyükte çıktı. Sonra zaten aşağı yayıldı zamanla. Ben direk sperm rettigimi psikolojik hissettim. Ve 18 milyona çıktı. Kaşıkla durma olayı tamamen kayboldu. Ama kasım da azosperm ken bile testisler uygun buyukliktrdir ve varikosel yoktur diye incelediler. Kagit verdiler. SOnra farklı farklı doktorlara da gittim hatta ilk gittiğim urolog sonra testislerin gayet büyük demişti. İlk dediğini hatırlattım seni hatırlayamadım demişti. Çünkü o zaman testisleri calismiyo ve lh fsh hormönüm sıfırdi. Eğer kabakulak olsa yani ergenlik cagında geçen ağır kabakulak önlem alınmazsa testisleri vuruyor ve ömür boyu kısır kalıyorsun. Eğer öyle sorun olsaydı tahminim sıfır çıkan sperm geçen sene kasım ayında 6 ay sonra mayısta 18 milyona ağustosta ise 16 ya düştü. Ama tamamen diyet hatasından. Ve tam bir yıl sonrası yani bu hafta 60 milyon olmazdı. Artı lh ve fsh kendi kendine 2 3 pregnyl var sadece 1 yılda ve 2.58 olmazdı. Yani tamamen testosteron baskısı. Buna eminim. Zaten dünya Sağlık örgütüne göre 39 40 milyon toplam sperm yyeterli. Benimse şu an 60 milyon. Burda sıkıntı kalmadı. Zamanla daha da yükselebilir. Şu an tek sıkıntı hareket sorunu. Sabah akşam keçiboynuzu pekmezı içiyorum. Bir de soğuk buz presi koy dedi biri. Tolamaz sperm sayısına yaramaz ama hareketi artırır dediler. Yani kasik da olayı taaa geçen sene bu zamandı. Ayrıca sanırım testis küçülmesi olmuyor. Sadece yüksek dozda ilaç kullanımında testisler yukarı çekiliyor ve inanılmaz buzusuyo. Benim böyle olmuştu. Ve azosperm ken bile ibilgisayar ultrason tetkikinde agilikler 20 gr üstü çıktı. Oysa sorunluyddu ve lh fsh yoktu. Sonra kendi kendine lh ve fsh üretimi başladı. Yani kasikta ısınma olayı olsaydı hala sürerdi. Ve o zaman kabakulak derdim. Benim uzun yıllar pct tedavisi kur yapmam ve bekar olup önemsemem etkili oldu. Wrekdiyon sorunu zaten testo sayesinde yoktu. Ne zaman streoidi kestim sorun başladı. Şu anki değerlerim de düşük. Lh 2.58 kanimza bu 3 4 civarı olmalı. Heee birde kabakulak tarzı testis sorununda lh ve fsh değerleri düşük değil anormal yüksek çıkarmış. Bende düşük. Ayrıca total testosteron 222. Serbest önemli diyorlar ama ona baktıramadim. En son yalova devlet hastanesine gitmistim gecen hafta. Totos 222 ve düşük diyordu. En az 250 olmalıymış. Bu testesteron değerlerini artirsam sperm hareketliliğini de artırabilir miyim. Doktorlar cevap bile vermiyorlar. Testo yla spermin alakası yok diyorlar. Oysa düşük testo direk sperm hareketini olumsuz etkiler kanatindeyim. Doğal yoldan artırmak için çakşır falan içmeye basladim. Tribulus işi ise boş iş. Para tuzağı. Ogi. Bu testobos lar acaba işime yarar mı. Geçen bir sitede gaspari nin novadex diye pct sonrası ürünü ovmusler. Nolvadex değil bu atamada novadex. Ama testobaslar da bana bOS geliyo. Al kullan 222 testo 300 400 lere çıkmaz gibime geliyo. Pregnyl yada yukarda uzun yıllar küre girenlerin ilacı ise yarar mı. Şu an tek sorun harekette. Keçiboynuzu pekmezi den de çekiniyorum. Felaket sismanlatiyo tahinli yersen
asker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen asker » Pzr Kas 27, 2016 9:04 am

Bel çevresini inceltmek için çok sıkı diyet yapmış 96 kiloyu görmüştüm. Boyum 1.79. Fakat sperm 18 den 16 ya düşmüştü. Hani derler ya iki ucu bb.klu değnek tam o durum. Önerilerini uygulayacağım. Birde şu tripterus acetati arastircam. Ama lh ve fsh sıfırlar a veriliyorsa o bana uymaz. Nolvadex hiç kullanmamistim onu deneyeceğim. Bu arada klomen ben de göz sorunu yaptı. İş yerinde rakamları zor ve çatallı görmeye başladım. Bi arastirdim ki klomen göze vururmus
asker
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Rooturk » Pzr Kas 27, 2016 12:25 pm

Madem problem yok diyorsunuz o halde nolvadexin faydasını mutlaka görürsünüz. Tribuous hava testo boosterler para tuzağı ancak orjinal tribestan bulabilirsen bak o işe yarar. Keçiboynuzu özü ile e vitamini alımı azospermiye bitkisel olarak birebir. Diğer yazdıklarımında çok faydasını görürsünüz. Triptoreline bulaşmayın hiç araştırmayın durum sizin anlattığınız gibiyse zaten zamanla işler düzelicek.
Rooturk@Hotmail.Com - 532 749 69 83
Rooturk
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 61

Önceki

Dön Androjenik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir