Steroidler ve Sperm

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Steroidler ve Sperm

Mesajgönderen talebe » Cmt Kas 11, 2017 5:06 am

Arkadaşlar bir sorum umarım kendimi iyi ifade edebilirim.İnternette sperm kalitesi olarak arattım ama tatmin edici sonuçlara ulaşamadım buraya sormak istedim.
Bir kür yaptık diyelim herşey yerli yerinde kür sonunda da yerinde bir PCT ile kürümüzü sonlandırdık.
Ve bu kür bizim ilk kürümüz olsun.Kürden önce üretilen sperm den doğacak çocuğun bedensel ve zihinsel özellikleri ile kürden sonra üretilen spermden doğan çocuğun bedensel ve zihinsel özellikleri arasında düşüş doğrultusun da bir fark olur mu ?
Sizlere sormak istedim umarım kendimi ifade edebilmişimdir teşekkürler.
talebe
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0

Re: Steroidler ve Sperm

Mesajgönderen ati88 » Cmt Kas 11, 2017 8:56 am

Genetiğin bir kolu olan epigenetics diye bir branş var. Çok yeni bir alan fakat özetle şöyle:
Bir bireyin (birey derken bir badet bakteri de olabilir, bir fare, bir insan) kısa süreli uğradığı strea faktörleri, DNA yapısını değiştirmeden, genlerin aktiften pasife, pasiften aktife geçmelerine dlneden olabiliyor (genetic expression). Ve bu değişiklikler bi sonraki kuşaklara geçebiliyor. İnsanlarda kansere neden olan epigenetic değişikliklerin çocuklara aktarıldığını ispatlanmış. Bir çalışmaya göre obez kişilerde meydana gelen epigenetic değişikliklerin de aktarılması ihtimali araştırılıyordu.
Epigenetics çok yeni bir konu olduğu için etkileri henüz tam bilinmiyor. Bilinen tek şey yaptığımız, maruz kaldığımız her şeyin DNA üzerinde değişikliğe neden olmaksızın genlerin aktif veya pasif olma durumunu değiştirebileceği ve bu değişikliklerin de bir sonraki kuşağa aktarılma ihtimalinin olduğu.
Kullanıcı avatarı
ati88
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 58

Mesajgönderen talebe » Pzr Kas 12, 2017 1:31 am

Saf testosterone almak diğer alkali hale getirilmiş ve türevleri haline getirilmiş steroidlerden daha sağlıklı duruyor o zaman hocam.Sonuçta vücudun doğal olarak ta ürettiği birşey testosteron.
talebe
Yeni Üye

Mesajgönderen talebe » Sal Kas 14, 2017 9:32 am

Aklıma bir fikir geldi steroidlerin epigenetik değişimlerini gözlemlemeye yönelik hocam.
Çocuklu bodybuilder ları ve çocuklarını inceleyeceksin 2 nesil önceden çocuğa kadar.Birşeyler çıkar diye düşünüyorum.
talebe
Yeni Üye

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir