En Doğru Antreman Nasıl olmalı

Antreman Programları ile İlgili Tecrübelerinizi Paylaşabilir Uyguladığınız Program ile İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

En Doğru Antreman Nasıl olmalı

Mesajgönderen mma_ozgur » Cmt Tem 06, 2013 2:16 pm

Merhaba , kürüme başlayalı 2 gün oldu hacim kürü yapıyorum salondaki hocam antreman programımda değişiklik yapmamı söyledi sabah küçük bölge çalışıp 10 saat sonra ise büyük bölge çalışmam gerektiğini söyledi bu şekilde 2 gün arka arkaya antreman yapıp 1 gün off olmam gerektiğini söyledi siz nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz arkadaşlar en uygun şekilde en doğru şekilde çalışayım
Pazartesi = Göğüs + Ön kol
Salı = Omuz + Arka kol
Çarşamba = Off
Perşembe = Bacak + Mide
Cuma = Kanat + Sırt
Bu şekilde çalıştığım bir programda sizcede sabah küçük bölge yapıp 10 saat sonra büyük bölge çalışmam benim için daha mı iyi olur fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar herkese iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
mma_ozgur
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 0

Re: En Doğru Antreman Nasıl olmalı

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Tem 07, 2013 11:32 pm

Yapmayın allah aşkına :)
Yarışmaya mı hazırlatıyor hocanız seni de o kadar ayrıntıya girmiş
Ben şu program olayını hiç anlamıyorum,temel şeyler belli bu işte,salon hocaları da zaten aynı programı her üyeye yazıp yazıp geçiyor bu işi zaten spor olmaktan çıkaran şeylerden birisi de bu,neyse
1- Bir büyük bölge bir de küçük bölge her zaman aynı güne konulmakta daha rahattır
2-Hareketleri nizami yapıp çok fazla sete boğulmadıktan sonra her hareket uygulanabilir
3-Kasların dinlenme süresi iyi beslenirseniz 24-48 saat arasıdır günleri buna göre belirleyin
4- Pazartesi,Salı vs vs diye bölmektense 1.gün-2.gün diye çalışmalarınızı bölün. Takviminiz daha rahatlar

Senin programında gelişimi engelleyecek bir sıkıntı görmüyorum
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Mesajgönderen mma_ozgur » Pzt Tem 08, 2013 8:51 am

Hocam o zaman ben ayni gun mesela omuz arka kol calissam gene ayni verimi alirmiyim yani sabah omuz 10 saat sonra arka kol calistigim zamanki verim ile ayni olurmu hocam
Kullanıcı avatarı
mma_ozgur
Yeni Üye

Mesajgönderen samet_61 » Pzt Tem 08, 2013 3:16 pm

mma_ozgur yazdı:Hocam o zaman ben ayni gun mesela omuz arka kol calissam gene ayni verimi alirmiyim yani sabah omuz 10 saat sonra arka kol calistigim zamanki verim ile ayni olurmu hocam

verım alırsın hepmız boyle calısıoduk... yaz donemı belkı bu sekılde bolebılırsın kı gerek yok...
samet_61
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 41

Mesajgönderen mma_ozgur » Pzt Tem 08, 2013 3:24 pm

Ben salondaki hocaya sorduğumda kasların dinlenmez diye 2 ye bölmüş böyle daha etkili olacağını savundu bende aslında hep sabah antreman yapan biriyim ve mesela göğüs - ön kol gibi 2 bölge çalışıp dinlenmekten yanayım o zaman ben gene sabah antremanlarımda 2 bölge yapıp bırakmaya devam edeyim diğer türlü sabah gidip 10 saat dinlenip tekrar akşam gidip çalışmak zor olucak gibi
Kullanıcı avatarı
mma_ozgur
Yeni Üye

Mesajgönderen oskannx » Prş Tem 11, 2013 11:54 am

tek bölgede çalışabilirsin. mesela 1. gün göğüs 2. gün bacak 3. dinlenme 4. sırt 5. omuz 6. biceps +triceps 7. dinlenme. aslında sağlam beslenir ve sağlam çalışırsan her antrenman çeşidinden fayda görürsün. ben en çok tek bölge çalışmayı seviyorum her kasa eşit odaklanma sağlıyor diye. sen bilirsin yinede.
oskannx
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 8

Mesajgönderen mma_ozgur » Prş Tem 11, 2013 12:03 pm

yorumunuz için teşekkürler denemekde fayda var.
Kullanıcı avatarı
mma_ozgur
Yeni Üye

Dön Antreman Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir