KÜR DÖNEMİ KAN BAĞIŞI

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..
Silence
Yeni Üye
Aldığı teşekkür: 2 kez

KÜR DÖNEMİ KAN BAĞIŞI

Mesaj gönderen Silence »

Kür dönemi kan vermenin yanlış birşey olduğunu biliyorum. Verilmemesi gerektiğinide o yüzden bu tür yorumlar yapmayın lütfen. Merak ettiğim kür dönemi kan bağışı yapmanın ne gibi dezavantajları olur ne gibi sonuçlar ortaya çıkarır?
tektabanca
Yeni Üye
Ettiği teşekkür: 28 kez

Re: KÜR DÖNEMİ KAN BAĞIŞI

Mesaj gönderen tektabanca »

Evet güzel soru bende şunu ekliyim ayrı bi başlık açmamış oluruz,kür döneminde hangi ilaçlar kullanılabilir hangileri kullanılamaz.Misalen antidepresan kullanılabilir mi yada dişçiye gitmek zorunda kaldık iğne yapması lazım uyuşturmak için steroidler ile bi çakışma söz konusu mu yada yan etki????
Silence
Yeni Üye
Aldığı teşekkür: 2 kez

Mesaj gönderen Silence »

tektabanca yazdı:Evet güzel soru bende şunu ekliyim ayrı bi başlık açmamış oluruz,kür döneminde hangi ilaçlar kullanılabilir hangileri kullanılamaz.Misalen antidepresan kullanılabilir mi yada dişçiye gitmek zorunda kaldık iğne yapması lazım uyuşturmak için steroidler ile bi çakışma söz konusu mu yada yan etki????

antidepresan kullananlar var sanırım ama yağlanma yapıyor diye duydum.
Kullanıcı avatarı
lennox77
Ettiği teşekkür: 156 kez
Aldığı teşekkür: 330 kez

Mesaj gönderen lennox77 »

Sen versen de zaten inceleme sonucuna takılacağı için bağış olarak aktarılmaz.
Kendin kür içindeyken kan vermek sana bir olumsuzluk yaratmaz,kürünü baltalamaz yani. İşlemlerden dolayı her insanın yaşayabileceği bir durgunluk yaşayabilirsin sadece.
@tektabanca Antidepresan kullanımını ilaçların kimyasal bileşenlerini doğrudan etkilemese de yaratacağı durgunluk ve nötrlük motivasyonunu kötü etkileyebilir. İlaç ismi verirsen bilgim doğrultusunda daha da detaylı yorum yapabilirim
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
tektabanca
Yeni Üye

Sayın lennox etken maddesi Essitalopram olan bi ilaç kullanıyordum kür döneminde kullanmayı kestim ilacın ismini tam hatırlayamıyorum citoles yada ciproles bunlardan biri olması lazım.Birde lokal anesteziye vücut nasıl bi tepki gösterir kürü baltalar mı daha kötüsü yan etki oluşturur mu?Ayrıca hocam bu kadar bilgiyi nasıl depoladınız diğer hocalarımda aynı şekilde takdir ediyorum kimyager misiniz nesiniz anlamadım :D
Kullanıcı avatarı
lennox77
Ettiği teşekkür: 156 kez
Aldığı teşekkür: 330 kez

Mesaj gönderen lennox77 »

Ben kürdeyken parmağımı kırıp ameliyat olmuştum. Lokal anastezi ile operasyon tamamlanmıştı.
Lokal anastezi anlık bir durum için yapılmaktadır,kür içerisinde olmanız sorun olmaz yani. 24 saat içerisinde lokal uygulanan yer eski haline dönüşebilmekte (kendi gözlemim). Ama şu unutulmamalıdır ki bıçak giren deri eskisi gibi olmaz,tabi bunun küre olumsuz bir etkisi yok çünkü hormonel bir sorun yok ortada.
İltifatlarınız için de teşekkür ederim sizlerle beraber bende öğreniyorum/öğretiyorum
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
tektabanca
Yeni Üye

Konuyla alakassız olacak steroid ile ilgili kaynak kitap vs tavsiyeniz var mıdır hocam?
falcone
Forum Duayeni
Ettiği teşekkür: 1 kez
Aldığı teşekkür: 14 kez

Mesaj gönderen falcone »

Müsekkin cinsi ilaçlar erkek hormonunun imalatınıa az yahut ziyade tesir eder, hatta uzun süren tatbimatlar nakıslık ile nihayet bulabilir.

Kan vereceğiniz şahıs bir kanser hastasıysa bunun ortaya çıkmasına yahut ilerlemesine sebep olabilir. Şahsınız üzerinde ise biraz ağarlaşma, süratinizde kesilmeye sebep olabilir, çünki uğraşıp belli değerlere getirdiğiniz , kırmızı hücre sayısını arttırdığinız kanınızın bir kısmını veriyorsunuz, tabi aynı nispette kaybınınız olur.
biceps35
Yeni Üye

Mesaj gönderen biceps35 »

Çok güzel bi konu olmuş aslında sürekli kullanmak zorunda olduğumuz ilaçlar var Mesala ben colchium dispert diye bi ilaç kullanıyorum FMF hastasıyım (ailevî akdeniz ateşî ) ilaç kolsişin diye okunuyo ömür boyu kullanmam gerekiyo acaba kürde zararı olurmu konusunda çok tedirginim sırf bu yüzden sürekli erteliyorum kür planımı
falcone
Forum Duayeni
Ettiği teşekkür: 1 kez
Aldığı teşekkür: 14 kez

Mesaj gönderen falcone »

Bu nasıl bir hastalık ilaç nasıl bir tesir yapıyor, yani tedavi şekli nedir biliyormusunuz ?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir